BMD

Urodzony w Polsce producent muzyczny, DJ i promotor wydarzeń artystycznych. Muzykę tworzy od połowy lat 90-tych, najpierw jako gitarzysta i wokalista, następnie grając jak dj, by w końcu zacząć robić swoje własne bity.

W 2007 roku podpisał kontrakt z grecką wytwórnią Timewarp Music, w której wydał cyfrowo cztery single oraz swój debiutancki album zatytułowany ‘Funked Up’ (2012), prezentując swój osobisty styl muzyki Nu Funk. Wydawał również swoją muzykę za pośrednictwem innych podobnie zorientowanych stylistycznie wydawnictw muzycznych, między innymi Rebel Scream oraz Bombastic Jam.

Oprócz tworzenia muzyki i jej grania, jest również odpowiedzialny za zorganizowanie wielu udanych wydarzeń muzycznych pod szyldami Tru:Funk oraz XLNT Night Out. Mając na swoim koncie zaproszenia oraz granie obok niektórych z najlepszych DJi i producentów z całej Europy, wciąż poszukuje dalszych możliwości promowania stylistyk Nu Funk, Big Beats i Funky Breaks.

Jesienią 2010 roku stworzył ekipę Tru:Funk, która wiosną następnego roku została przekształcona w odnoszące sukcesy wydawnictwo muzyki cyfrowej, którego nakładem w 2013 roku ukazał się jego drugi album ‘Funky Beats & Re-Edits’. Obecnie poszerza swoje horyzonty muzyczne o nowe brzmienia, głównie za sprawą przekształcenia (po ponad 11 latach istnienia) ekipy XLNT w niezależną wytwórnię XLNT Records, której wydawnictw na pewno nie będzie można zaszufladkować do jednej tylko stylistyki.