XLNT 013
Tuxedo – Sopot At Night

Sopot, niegdyś okrzyknięty ‘klubową stolicą Polski’, jest zdecydowanie jednym z miejsc w naszym kraju, w którym spędzona noc jest warta zapamiętania. ‘Sopot at Night’ to pierwsze wydawnictwo nakładem XLNT Records Tuxedo, jednego z najbardziej utalentowanych producentów młodego pokolenia. To również DJ prowadzący od lat autorskie audycje w Proton i Frisky Radio, mający na koncie wydawnictwa dla największych graczy na rynku w gatunku Progressive House. Zawsze poszukuje melodii, harmonii i emocji, które wpływają na słuchaczy, ich samopoczucie i uczucia, czego przykładem jest dziesięciominutowy tytułowy utwór.

Aitra zgłębia stylistykę Progressive House w swoim remiksie, natomiast David Sonido stara się dotrzeć do szerszego grona odbiorców poprzez wyeksponowanie dźwięków syntezatorów i dodaniu wstawek wokalnych, jednocześnie pozostając wiernym standardom muzyki House.

Kolejne remiksy to dwa zupełnie różne spojrzenia na to czym jest Chill Out. Marboc pozwala odpłynąć w kosmiczną otchłań dźwięków w jednostajnym rytmie, natomiast max.sugar zwalnia tempo i przy trzaskających dźwiękach płyty winylowej zabiera nas w podróż do świata Downtempo Electronica.

Pozostaje kwestią wyboru, który numer z ‘Sopot at Night’ najlepiej oddaje wrażenia związane z nocą spędzoną w tym mieście.

Tracklista:
Tuxedo – Sopot at Night
Tuxedo – Sopot at Night (Aitra remix)
Tuxedo – Sopot at Night (David Sonido remix)
Tuxedo – Sopot at Night (Marboc Chill remix)
Tuxedo – Sopot at Night (max.sugar remix)